aktualizováno: 23.08.2017 10:44:24

ŽSV I. St. Město p/Sn. - TO StM S 30 Potok

1.10.2009

1.10.2009...

STARÉ MĚSTO Staroměstští patrioti a Beton bunker club ze Starého Města budou zřejmě nadále využívat prostory v tamních kasárnách. Původně šlo o jednu společnost, která ve městě zřídila vojensko-historické muzeum. Následně se však její členové rozkmotřili a rozdělili právě na výše zmiňované celky. Jejich vzájemné půtky ale naštvaly tamní radnici natolik, že jim odmítla přiznat finanční podporu, dokud se znesvářené strany mezi sebou nedomluví. To se naštěstí podařilo. Patrioti už dostali na růst své činnosti desetitisícovou dotaci.
Staroměstští patrioti předložili plán své činnosti na další období s koncepcí toho, jak by chtěli využít případnou dotaci. Rada města jim nakonec schválila podporu ve výši třiceti tisíc korun, uvedl tajemník staroměstské radnice Zdeněk Panský. Pokud se Bunker club zachová stejně, finanční podporu obdrží také on. Město bude po obou klubech požadovat detailní vyúčtování přidělených dotací. Jde o jednu z hlavních podmínek, které musí pro udělení finanční podpory splnit. Zřejmě se tak podařilo zvrátit hrozící zánik obou klubů. Bez podpory města by totiž jejich fungování v kasárnách mohlo mít jepičí život.
Oba celky si teď chtějí jít svojí cestou. Zatímco Bunker club se bude i nadále zaměřovat na vojenskou historii Starého Města, Patrioti chtějí obsáhnout širší prostor. Plánujeme se například zaměřit na zemědělskou činnost v našem regionu a připravujeme zřízení několika samostatných expozic, uvedl člen Staroměstských patriotů František Miko. V současné době funguje i nadále v jedné z budov staroměstských kasáren vojensko-historické muzeum. To teď spravuje Beton bunker club. Jeho návštěvníci mohou obdivovat nejen části vojenské výzbroje a výstroje, ale blíže se seznámit i s historií a osudem tamních pohraničních betonových pevností. (jak)

TOPlist